Hírek

Az OTP Bank 2025. január 1-től átveszi a SZÉP-kártya kibocsátását leányvállalatától

A bankcsoporton belüli átvétel egy jogi művelet, amellyel kapcsolatban az ügyfeleknek nincs teendője. Az átvétellel a banknak az a célja, hogy a SZÉP-kártyás ügyfelei még jobb és gyorsabb, egységes kiszolgálást és az igényeikhez leginkább illeszkedő szolgáltatásokat kapjanak. Az OTP Pénztárszolgáltató – törvényi kötelezettségének megfelelően – október folyamán minden ügyfelét közvetlenül is tájékoztatja a változásról e-mailen vagy postai úton.

Az átvétel azt jelenti, hogy az OTP Pénztárszolgáltató a SZÉP-kártyával összefüggő teljes szerződéses állományt, így a kártyabirtokosi, társkártyabirtokosi, kereskedői (elfogadói) és munkáltatói szerződéseket is átruházza az OTP Bankra. A szerződésekben a Pénztárszolgáltató helyébe a bank lép, és a szolgáltatást a továbbiakban közvetlenül, jogilag is az OTP Bank fogja nyújtani.

Mi változik az átvétellel?

Az ügyfelek ugyanazt a szolgáltatást kapják majd, ugyanazokkal a feltételekkel, mint az átállás előtt.

Az OTP SZÉP kártyát 2011 óta jogilag az OTP Pénztárszolgáltató Zrt. bocsátja ki, ugyanakkor a kártya napi működtetését – pl. az ügyfélszolgálati tevékenységeket, a szerződéskötéseket, a kártyás fizetés mögötti technológiát – jelenleg is a bank biztosítja. Ebből következően az átállás ügyfeleink számára érzékelhető változást rövid távon nem fog eredményezni.

Mi a teendőjük az ügyfeleknek?

A változással kapcsolatosan az ügyfeleknek semmilyen teendőjük nincs.

Az állományátruházást a Magyar Nemzeti Bank előzetesen engedélyezte. A vonatkozó jogszabály értelmében az átruházáshoz nem szükséges az ügyfelek előzetes hozzájárulása, azonban az állományátruházás napjáig, 2025. január 1-ig jogosultak a szerződést díjmentesen, írásban felmondani. Természetesen az a joguk ügyfeleinknek jelenleg is és a jövőben is bármikor megvan.

Ha ügyfelünk a felmondási jogával nem él, az OTP Bank a SZÉP-kártya-szerződésben a Pénztárszolgáltató teljes körű jogutódjává válik.

Ha ügyfelünk a felmondás mellett dönt, a felmondáshoz az alábbi linkeken elérhető dokumentumok közül ki kell töltenie a számára megfelelőtmajd a kitöltést követően e-mailben vagy postán megküldenie azt:

  • Kártyabirtokosi szerződés felmondása dokumentum
  • Társkártyabirtokosi szerződés felmondása dokumentum
  • Kereskedői szerződés felmondása dokumentum
  • Munkáltatói szerződés felmondása dokumentum

A kitöltött és aláírt felmondónyilatkozatot az alábbi elérhetőségekre küldhetik meg ügyfeleink:

  • Szkennelve emailen: info@otpszepkartya.hu
  • Postai úton: OTP Pénztárszolgáltató Zrt., 1243 Budapest, Pf. 564.


OTP Pénztárszolgáltató Zrt.

2024.10.09

A SZÉCHENYI PIHENŐ KÁRTYA KIBOCSÁTÁSÁRÓL SZÓLÓ ÜZLETSZABÁLYZAT MÓDOSÍTÁSÁRÓL

Ezúton tájékoztatjuk Tisztelt Ügyfeleinket, hogy az OTP Pénztárszolgáltató Zrt. (a továbbiakban OTP Pénztárszolgáltató) 2024. március 5-i hatályba lépéssel módosítja az OTP Széchenyi Pihenőkártya kibocsátásáról szóló Üzletszabályzatát az alábbiak szerint.

 

A munkáltató által indított visszahívás kérésekhez történő kártyabirtokosi hozzájárulásról szóló nyilatkozatot ezentúl nem csak postai úton, de e-mailen, szkennelve is befogadja és feldolgozza az OTP Pénztárszolgáltató.

 

Tisztelt Ügyfeleink a jelen módosítás hatálybalépése előtti napig írásban jogosultak a keretszerződés azonnali és díj-, költség- vagy egyéb fizetési kötelezettségmentes felmondására, ha a módosítást nem fogadják el. Amennyiben e jogukkal a módosítás hatályba lépése előtti napig nem élnek, az OTP Pénztárszolgáltató a módosítást elfogadottnak tekinti.

 

Az Üzletszabályzat módosítása 2024. március 5-én lép hatályba.

 

2024. február 26.

 

OTP Pénztárszolgáltató Zrt.

2024.02.26

HIRDETMÉNY az alszámlák megszüntetéséről

A 2022. december 28-án megjelent jogszabályok értelmében a SZÉP-kártya mögött 2023. január 9-től a korábbi három alszámla (zseb) helyett csak egyetlen fizetési számla fog állni, amelyről minden olyan szolgáltatásért lehet fizetni, amiért korábban a három alszámla bármelyikéről lehetett.

A jogszabályokkal összhangban 2023. január 9-i hatállyal módosul Üzletszabályzatunk, melyet a  itt tekinthet meg.

Kártyabirtokosainknak a változásokkal kapcsolatban teendőjük nincs. Az egy zsebre való átállásról ezen az oldalunkon találnak részletes információkat.

A jogszabályokban foglaltakat az OTP Pénztárszolgáltató Zrt. az alábbi gyakorlati szabályok mentén hajtja végre:

  1. 2023. január 8-án egységesen, minden kártyabirtokosunknak a szálláshely alszámlára vezetünk át minden szabad, elköltetlen összeget a vendéglátás és a szabadidő alszámlákról. 2023. január 9-től már csak a szálláshely alszámlán lesz egyenleg, a továbbiakban ez az egy alszámla marad meg.
  2. Az egyszámlás működésre való zökkenőmentes áttérés érdekében a vendéglátás és a szabadidő alszámlákat átmenetileg nem zárjuk le, hanem az ezekre érkező összegeket fogadjuk és jóváírjuk, majd haladéktalanul automatikusan átvezetjük a szálláshely alszámlára. Ebben az értelemben a vendéglátás és a szabadidő alszámlák technikai számlaként megmaradnak a számlavezető rendszerben, ezzel biztosítjuk, hogy a munkáltatók által tévesen még a korábbi alszámlákra utalt összegek 2023. január 9. után is rendben megérkezzenek arra az egy – a korábbi szálláshely – számlára, amely a jogszabályváltozást követően aktívan használható marad.
  3. Szintén a zökkenőmentes átállás érdekében, amennyiben bármely elfogadóhelyi partnerünk 202 január 9. után tévedésből a vendéglátás vagy a szabadidő zsebre indít fizetést a kártyatermináljáról, azt automatikusan a szálláshely zsebre irányítjuk, vagyis a szálláshely zseb egyenlegéből kíséreljük meg teljesíteni, ezzel biztosítjuk, hogy a kártyaterminálok aktuális beállításától függetlenül sikeres legyen a fizetés, ha kártyabirtokosunk szálláshely alszámláján rendelkezésre áll a tranzakció fedezete.
  4. A 3. pontban leírt automatizmust az online fizetések esetében is megvalósítjuk, vagyis ha a kártyabirtokosunk online fizet OTP SZÉP kártyájával, akkor 2023. január 9. után a tranzakciót automatikusan a szálláshely zsebre irányítjuk és annak egyenlegéből kíséreljük meg végrehajtani abban az esetben is, ha elfogadóhelyi partnerünk honlapjáról tévedésből még a vendéglátás, vagy a szabadidő zsebre indították el a fizetést.

Budapest, 2022. december 29.

OTP Pénztárszolgáltató Zrt.

2022.12.28

A fel nem használt egyenlegek után számítandó díjterhelés új szabályozása

Október 6-án megjelent egy új kormányrendelet, ami a SZÉP-kártyákon lévő fel nem használt egyenlegek kezelését szabályozza újra, a veszélyhelyzet idejére.

A kormányrendelet nem befolyásolja a SZÉP-kártya juttatások után fizetendő közterhet, a béren kívüli juttatások után továbbra is 28% adót kell fizetni.

A fel nem használt összegek korábbi szabályozása

Eddig a SZÉP-kártyákra utalt juttatást az utalást követő második év május 31‑ig lehetett díjmentesen felhasználni, ezt követően a kibocsátó havonta 3%, de legalább 100 forint díjat terhelhetett a fel nem használt összegrészre. Ezt a díjat a gyakorlatban a veszélyhelyzetre tekintettel 2021. áprilisa óta nem terheltük.

Az új szabályok

A szabályozás általános logikája annyiban változatlan maradt, hogy egy jogszabályban megadott határidőig díjmentesen lehet használni a kártyán lévő összeget, a határidőt követően pedig az el nem költött összegből levonásra kerül egy az összeg arányában meghatározott díj. Ezzel ösztönzi a jogalkotó a SZÉP-kártyán lévő összegek elköltését.
Az új jogszabály

  • a díjmentes használat határidejét rövidíti,
  • a díjlevonás gyakoriságát és mértékét pedig a havi 3%-ról egyszeri 15%‑ra módosítja.

Más szabályok vonatkoznak a 2022. október 15. előtt, és október 15. után utalt összegekre.

A 2022. október 15. ELŐTT utalt összegekre vonatkozó szabályok

Egységesen 2023. május 31-ig lehet díjmentesen elkölteni minden olyan összeget, amit 2022. október 15-ig utaltak a számlákra. Vagyis a jelenleg a SZÉP-kártyákon lévő teljes összeg, és még az október 15-ig hátralévő napokban utalt összegek jövő év május 31-éig költhetők el díjmentesen.
2023. május 31-én az 2022. október 15-ig utalt juttatásokból el nem költött összegrészre 15%-os díjat fogunk terhelni.
A megmaradt összeg – a fel nem használt összeg 85%-a – ott marad a számlákon, az továbbra is szabadon használható, erre a hatályos szabályozás alapján többet nem fogunk díjat terhelni.

A 2022. október 15. UTÁN utalt összegekre vonatkozó szabályok

Főszabályként az utalástól számított egy évig lehet ezeket az összegeket díjmentesen használni, a díj ebben az esetben is az el nem költött összegrész 15%‑a.
Ugyanakkor a kormányrendelet azt is kimondja, hogy évente két alkalommal – március 20-án és szeptember 20-án – terhelik a kibocsátók a díjat az el nem költött összegrészekre.
A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a 2022. október 15. után kapott SZÉP-kártya juttatások legalább 365 napig, és ezen felül még annyi napig költhetők díjmentesen, amennyi a következő díjterhelési napig hátra van.
Minden díjterhelésről 90 nappal korábban az OTP Portálok oldalra kihelyezett dokumentumban értesítjük az érintett kártyabirtokosainkat.
A jogszabálymódosításhoz kapcsolódóan sem a munkáltatónak, sem a kártyabirtokosnak nincsen teendője.

Néhány konkrét példa az új szabályok alkalmazásáról

Ha a kártyabirtokos 2020. februárjában kapott juttatást a SZÉP kártyájára, amit nem költ el 2023. május 31-ig, akkor május 31-én levonunk belőle 15%-ot, és a megmaradt összeget költheti tovább.
Ha a kártyabirtokos idén, 2022. október 14-én kap juttatást a SZÉP-kártyájára, amit nem költ el 2023. május 31-ig, ugyanaz fog történni, május 31-én levonunk az el nem költött összegből 15%-ot, és a megmaradt összeget költheti tovább.
Ha a kártyabirtokos idén, 2022. október 16-án kap juttatást, akkor neki aznap elkezdjük számítani a 365 napot, ami 2023. október 15-én telik le. Ez után a legkorábbi díjterhelési nap 2024. március 20. lesz, vagyis addig még díjterhelés nélkül költheti a pénzét. Amit viszont 2024. március 20-ig nem költ el ebből, arra terheljük aznap a 15%-ot, a megmaradt összeget költheti tovább.
Ha a kártyabirtokos 2023. március 15-én kap juttatást, akkor erre az összegre 2024. március 14-én telik le a 365 nap, és neki is 2024. március 20-án terheljük a 15%-ot, mert az lesz a 365 nap leteltét követő első díjterhelési nap. Vagyis neki kicsit kevesebb ideje van díjmentesen költeni, mint az előző kártyabirtokosnak, mert a díjat ugyanakkor terheljük.
Ha valaki 2023. március 25-én kap juttatást, neki 2024. március 24-én telik le a 365 nap, ezt követően a legközelebbi díjterhelési nap 2024. szeptember 20. lesz, tehát addig költhet díjterhelés nélkül, szeptember 20-án fogjuk csak terhelni a 15%-ot.

2022.10.10

Tájékoztatás a SZÉP-kártya élelmiszer vásárlásra történő átmeneti felhasználásáról

Ezúton tájékoztatjuk tisztelt kártyabirtokosainkat, hogy 2021. december 24-én két, a SZÉP-kártya felhasználását érintő kormányrendelet is megjelent a Magyar Közlönyben.
  • A 781/2021-es kormányrendelet* értelmében 2022. február 1. és május 31. között élelmiszert is lehet SZÉP-kártyával vásárolni. Elfogadóhelyi hálózatunk élelmiszerboltokkal történő bővítése érdekében szükséges teendőket megkezdtük, hogy kártyabirtokosaink 2022. február 1-től minél több üzletben fel tudják használni juttatásaikat. A szerződéskötéseket január elején megkezdjük, a szerződött partnerekről honlapjainkon fogunk részletes tájékoztatást adni.

 

  • A 784/2021-es kormányrendelet** 2022. december 31-ig meghosszabbította a SZÉP-kártya alszámlái (zsebei) közötti átjárhatóságot.


A döntés értelmében 2022. december 31-ig az összes OTP SZÉP kártya elfogadóhelyen bármelyik zsebről fizethetnek.

A jogszabályváltozásokkal kapcsolatban kártyabirtokosainknak teendője nincs, szerződésüket nem szükséges módosítani.

 

* A Széchenyi Pihenőkártya felhasználásának veszélyhelyzetben történő eltérő alkalmazásáról szóló 781/2021. (XII. 24.) Korm. rendelet

** A Széchenyi Pihenő Kártya kibocsátásának és felhasználásának szabályairól szóló 76/2018. (IV.20.) Korm. rendelet módosításáról szóló 784/2021. (XII.24.) kormányrendelet

2021.12.29

2021. áprilistól felfüggesztjük a 2 évnél régebben fel nem használt összegek díjterhelését


2021. áprilistól átmenetileg ismét felfüggesztjük a két évnél régebben fel nem használt összegek díjterhelését

A március 27-én megjelent 150/2021-es kormányrendelet értelmében a járvány miatti veszélyhelyzet megszűnését követő 60 napig nem terheli az OTP Pénztárszolgáltató a SZÉP kártya számlákon lévő, két éve fel nem használt pénzösszegekre a 3%-os díjat. A felfüggesztés a gyakorlatban azt jelenti, hogy már az április havi díjat sem terheljük az ügyfeleink számláira, illetve a 2019-ben utalt és idén május 31-ig fel nem használt összegekre sem fogjuk terhelni a díjat egészen a veszélyhelyzet megszűnését követő 60 napig.

 

A jogszabály értelmében ügyfeleinket a veszélyhelyet megszűnését követő 15 napon belül tájékoztatjuk a díjterhelés újraindításának időpontjáról és a terhelendő díj mértékéről, ezt a tájékoztatást itt a Portálon fogjuk közzétenni.

 

OTP Pénztárszolgáltató
 

2021.03.30

Tájékoztatunk, hogy 2022. szeptember 30-ig meghosszabbították a SZÉP-kártya zsebei közötti átjárható

Egy 2021. november 8-án, hétfőn megjelent kormányrendelet* 2022. szeptember 30-ig meghosszabbította a SZÉP-kártya alszámlái (zsebei) közötti átjárhatóságot.

Eredetileg idén december 31-ig állt fenn ez a lehetőség, a módosítással további 9 hónapig, egészen jövő év szeptember végéig az összes SZÉP-kártya elfogadóhelyen bármelyik zsebről lehet fizetni.

A meghosszabbított határidővel kapcsolatban sem az elfogadóhelyeknek, sem a kártyabirtokosoknak nincs semmilyen teendője.

*
617/2021. (XI. 8.) Korm. rendelet a Széchenyi Pihenő Kártya kibocsátásának és felhasználásának szabályairól szóló 76/2018. (IV. 20.) Korm. rendelet módosításáról
 

2021.11.09

Tájékoztatás: a járványhelyzet miatt akadozik a külföldi küldemények kiküldése

 

A koronavírus járvány terjedése miatt világszerte lelassult a postai küldeményforgalom, több országban korlátozásokat vezetettek be a légi- és közúti közlekedésében. 2020. március 18-a óta a Magyar Posta számos országba nem vállalja a nemzetközi küldemények kiszállítását. Azon országok listája, ahová a Posta aktuálisan vállalja a kiszállítást, a társaság honlapján olvasható.

Emiatt egyelőre az OTP Pénztárszolgáltató sem tudja eljuttatni az érintett országokba az ügyfeleinek címzett leveleket.

Ez az OTP SZÉP kártya vonatkozásában a következő esetekben érintheti kizárólag külföldi címmel rendelkező ügyfeleinket:

  • Új kártyabirtokosaink esetében a kártya kiküldését;
  • Társkártya igénylés esetén a kártyadíjról szóló számla postázását, illetve a kártya kiküldését;
  • Pótkártya igénylés esetén a kártyadíjról szóló számla postázását, illetve a kártya kiküldését;
  • Cserekártya igénylése, illetve cserekártya automatikus gyártása esetén egyaránt a kártya kiküldését;
  • A kibocsátóhoz valamilyen okból visszaérkezett kártyák ismételt kiküldését;
  • Panaszos ügy esetén a válaszlevél postázását;
  • Számlakivonat postázását azon ügyfeleknél, akik a postai küldést korábban kifejezetten kérték. Ebben az esetben a Széchenyi Pihenő Kártya kibocsátásáról szóló üzletszabályzat XII. fejezet 6. pontja szerinti helyesbítési kérelemhez kapcsolódó határidő a kivonatok postázását követően indul el.

A Pénztárszolgáltató a dokumentumokat a korlátozások feloldását követően postázza.

Minden meglévő ügyfelünknek, aki korábban kizárólag külföldi címet adott meg elérhetőségként, javasoljuk, hogy a Portál SZÉP-kártya oldalára bejelentkezve a Saját adatok menüpontban lehetőség szerint adjon meg magyarországi levelezési címet, ahová a küldeményeket el tudjuk juttatni.

Külföldi lakcímmel rendelkező leendő ügyfeleinknek szintén azt javasoljuk, hogy a szerződéskötés során adjanak meg magyarországi levelezési címet, ahol a küldeményeket megkapják.

Megértésüket köszönjük.

OTP Pénztárszolgáltató Zrt.

2020.04.03

Tájékoztatás az OTP SZÉP kártyákkal kapcsolatos díj terhelésének átmeneti felfüggesztéséről

Tisztelt Kártyabirtokosunk!

A koronavírus miatt kialakult globális járványhelyzetre való tekintettel 2020. áprilisban és májusban nem számítjuk fel az érintett kártyabirtokosaink számára a 2017-ben az OTP SZÉP kártyákra utalt és még fel nem használt juttatások után fizetendő 3%-os havidíjat. Ezzel a lépésünkkel szeretnénk támogatni kártyabirtokosainkat, hiszen a juttatások felhasználási köre jelenleg jelentősen korlátozott.

Kérjük, hogy a lehető legtöbb óvintézkedést Ön is tegye meg, hogy közös fellépéssel lassítani tudjuk a koronavírus terjedését.

Ezért az OTP SZÉP kártyájával kapcsolatos ügyintézésre lehetőség szerint az OTP Bank fiókhálózata helyett használja egyéb ügyfélszolgálati és digitális ügyintézési csatornáinkat:

  • Online ügyintézés a Portálon: regisztrált ügyfélként bejelentkezve számos ügyet elintézhet a SZÉP honlapon: (pl. tranzakció-történet megtekintése, személyes adatok módosítása, pót- és cserekártya rendelés, kártyatiltás, előlegfizetés)
  • Telefonon: +36 1 366 6222
  • E-mailben: info@otpszepkartya.hu

 

Együttműködését és megértését köszönjük!

OTP Pénztárszolgáltató

2020.03.27

Március 2-ától az OTP SZÉP kártya is csatlakozott az Azonnali Fizetési Szolgáltatáshoz

2020. március 2-ától jelentősen megújult az elektronikus banki átutalások kezelése Magyarországon, mivel a legtöbb átutalás egy új, a korábbiaknál sokkal gyorsabb csatornán, az ún. Azonnali Fizetési Szolgáltatás keretében történik.

Az újítás lényege, hogy az

  • elektronikus felületen,
  • forintban vezetett számláról, belföldön vezetett számlára indított,
  • legfeljebb 10 millió forint összegű
  • egyedi (nem kötegelt/csoportos, kivéve a lakossági ügyfelek által indított kötegelt tranzakciókat, mert azok azonnali átutalásként fognak teljesülni),
  • jövőbeni értéknapot nem tartalmazó

átutalások az év 365 napján, a nap 24 órájában az indítástól számított néhány másodpercen belül teljesülnek, azaz rendelkezésre fognak állni a címzett fél számláján.

Az azonnali fizetési szolgáltatáshoz a SZÉP-kártya is csatlakozott, azonban a termék jellegzetességei miatt az azonnali fizetések kapcsán életbe lépett változások közül csak egy érinti a SZÉP-kártyát, mégpedig hogy a munkáltatói utalások a korábbiakhoz képest gyorsabban fognak megérkezni a munkavállalók SZÉP-kártya számláira, ha az utalás megfelel a fent felsorolt feltételeknek.

Ha a munkáltató a csoportos átutalási formát választotta – mert sok munkavállalójának utal egyszerre SZÉP-kártya juttatást –, akkor az ő munkavállalói semmilyen változást nem fognak érzékelni, hiszen a csoportos munkáltatói átutalások ezután sem azonnal fognak teljesülni.

A SZÉP-kártya számlákról átutalást sem elektronikus felületen, sem más formában nem lehet indítani, így az azonnali fizetések saját számláról indított kimenő átutalásokra vonatkozó elemei a SZÉP-kártyákra nem vonatkoznak.

Ezekről a számlákról az ügyfelek kizárólag kártyás fizetést tudnak kezdeményezni (a kártyaterminálon, a webshopon, és a SZÉP-kártya Portálon keresztül indított tranzakció egyaránt ilyennek minősül), amelyekre nem vonatkozik az azonnali fizetési szolgáltatás.

Az azonnali fizetésekkel kapcsolatos további információkat a Gyakran ismételt kérdések között találhatnak.
2020.03.02

OTP SZÉP kártya: rekordot hoztak az ünnepek

OTP SZÉP kártya: rekordot hoztak az ünnepek

Megduplázódtak az év végi költések

Közel 8 milliárd forintot költöttek az ünnepek alatt az OTP SZÉP kártyások, több mint kétszer annyit, mint 2018 hasonló időszakában[1]. A kiemelkedő költési adatokból látható, hogy a SZÉP-kártya egyre meghatározóbb szerepet tölt be a magyar munkavállalók pihenésében, kikapcsolódásában – derül ki az OTP Pénztárszolgáltató legfrissebb adataiból.

BUDAPEST, 2020. január 22. – Rekordösszegű, közel 8 milliárd forint juttatást használtak fel 2019-ben az ünnepek alatt az OTP SZÉP kártyabirtokosok, ami 4,3 milliárd forinttal több mint 2018 hasonló időszakában.

A friss költési adatok alapján az év végi időszakban ismét sokan utaztak vidékre pihenni, ugyanis a SZÉP-kártyás fizetések háromnegyede a vidéki régiókban történt. Ahogy 2018-ban, úgy tavaly év végén is a Budapest-Közép-Duna-vidék turisztikai régió volt a legnépszerűbb a kártyabirtokosok körében. Az ünnepi időszakban az OTP SZÉP kártya szálláshely zsebről történő költési eredménye jóval meghaladta az év egészére jellemző arányt.

„Évről-évre rekordot döntenek a feltöltések és a költések. Ezek az eredmények azt mutatják, hogy érték a magyar családok számára a belföldi utazás lehetősége. Ezért is öröm számunkra, hogy egyre több munkavállaló kikapcsolódását segíti az OTP SZÉP kártya. Fontos, hogy ügyfeleink a munka mellett ki tudjanak teljesedni és szabadidejükben minőségi időt tölthessenek szeretteikkel. Ebben igyekszünk segítséget nyújtani az elfogadóhely-hálózatunk folyamatos bővítésével, valamint a szolgáltatásaink fejlesztésével” mondta az idei eredmények kapcsán Vargáné Jandrasits Ildikó, az OTP SZÉP kártyát kibocsátó OTP Pénztárszolgáltató Zrt. vezérigazgatója.

 

További információ: www.otpmindennap.hu/szepkartya

 

 

[1] Vizsgált időszak: 2018.12.22. és 2019.01.06 között, valamint 2019.12.21. és 2020.01.05. között.

2020.01.23

Május 31: Mire érdemes odafigyelni az OTP SZÉP kártyásoknak?

Május 31: Mire érdemes odafigyelni az OTP SZÉP kártyásoknak?

Tavaly óta új kormányrendelet szabályozza a SZÉP-kártyát. Az egyik legfontosabb változás, hogy míg korábban a juttatásokat csak az utalást követő második év május végéig lehetett felhasználni, addig mostantól ezek az összegek már megmaradnak a munkavállalók SZÉP-kártya számláján, csupán a kibocsátó havonta 3% díjat von le belőlük. Igaz, ezzel az előnnyel csak azok élhetnek, akik megkötötték SZÉP-kártya szerződésüket. Akik május 31-ig nem szerződnek, azok a 2017-ben kapott, el nem költött összeget már nem tudják felhasználni, a kibocsátó azt vissza fogja utalni a munkáltatónak.

Szerencsére az OTP SZÉP kártyások 95%-a már megkötötte a szerződését, aminek köszönhetően az ő egyenlegük már biztosan nem jár le, de az OTP Pénztárszolgáltató figyelmeztet: még mindig több ezer olyan kártyabirtokos van, aki nem szerződött át és van 2017-ben utalt, el nem költött juttatása, ami május 31-én még lejárhat!

19 ezer olyan OTP SZÉP kártya-birtokosunk van, aki még nem kötötte meg új szerződését és van 2017-ben utalt, el nem költött összeg a kártyáján. Ez az összeg munkavállalónként átlagosan 10 ezer forint” – mondja Vargáné Jandrasits Ildikó, az OTP cafeteria üzletágvezetője. „Őket mindenképpen arra ösztönzöm, hogy költsék el május 31-ig feltöltéseiket, de még inkább arra, hogy keressenek fel egy OTP bankfiókot, és kössék meg a határidőig hátralevő néhány napban a szerződésüket. E nélkül ugyanis a fel nem használt egyenlegeik a korábbi szabályok szerint lejárnak, és az OTP Pénztárszolgáltató visszautalja azokat munkáltatójuk számára”.

Az OTP SZÉP kártyákat országszerte közel 35 ezer helyen fogadják el, amivel a kártyabirtokosok számtalan hazai élmény közül választhatnak, legyen szó családi vacsoráról, sportolási lehetőségről, vagy éppen kirándulásról, wellness hétvégéről. Az OTP Portálok weboldalon a regisztrált kártyabirtokosoknak előlegfizetésre is van lehetőségük, így akár most kifizethetik részben vagy egészben egy későbbi nyaralás árát, vagy megvehetnek egy belépőjegyet a lejáró összegből.  

 

Mi változott a lejáró egyenlegeknél?

2018. május 20-án új kormányrendelet lépett életbe a Széchenyi Pihenő Kártya kibocsátásáról és felhasználásáról (76/2018. (IV. 20.) Számos egyéb változás mellett az új jogszabály a lejáró egyenlegekről is rendelkezett: Korábban a két évig fel nem használt egyenlegeket a Pénztárszolgáltató visszautalta a munkáltatónak. A jogszabályváltozást követően a szerződött ügyfeleknek már nem jár le az egyenlegük, hanem az el nem költött összegek után az OTP Pénztárszolgáltató 3%-os havidíjat számít fel 2019. május 31-től.

2019.05.23
template_error_txt
template-text
template-text